A NÉPMESE NAPJÁN

„A mese játék, csoda, hit és lélek. Mosoly mindenki lelkére. A mese az gyógyír, az befele és kifele is gyógyít.”

Csernik Szende, székely mesemondó szavaival köszöntöttük diákjainkat a népmese napján.

A nap célja, hogy a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak a mesék felé.

Iskolánk 3. a osztályos  tanulói egy álruhás királyfiról, a gazdag bíró lányáról és a kosárkötő lányáról meséltek el egy történetet versben és dalban az alsós diáktársaiknak. Ezt követően, mesemondóink hamuba sült pogácsával a tarisznyájukban keresték fel szeretett óvodájukat, hogy ott is elmesélhessék történetüket. A mesét egy közös tánccal zártuk, ahol ovis és iskolás együtt ropta.

A harmadikosok mesekönyv ajánlóval is készültek a leendő elsősöknek, hiszen iskolánk könyvtárállománya folyamatosan gyarapodott az elmúlt időszakban, ami igen nagy büszkeségünk.

Az ovisok csillogó szemmel hallgatták tanítványaim történetét. A meséért cserébe egy rajzot kértünk a nagycsoportosoktól, amit iskolánkban kiállítunk.

Köszönettel tartozom Kiss Rózsa tanárnőnek és a Dobozi Mesekert Óvoda valamennyi óvodapedagógusának.

Mesebeli üdvözlettel: Tóthné Székely Ildikó