Megyei meseverseny

„AZ ÓPERENCIÁS-TENGEREN TÚL - A KÉPZELET FÖLDJÉN…”-MEGYEI MESEVERSENY

„A mese a titkos kincsesláda, amelyben

az emberi lélek legszebb ékköveit őrizzük.”

George MacDonald

A Sarkadi Általános Iskola szokásához híven, idén is meghirdette megyei meseversenyét alsó tagozatos diákok számára mesemondó, meseillusztráló és meseíró kategóriákban.

A meseverseny 2023. május 19-én került megrendezésre.

A „mesés nap” témaköre a cukrászda volt. Békés vármegyéből 11 általános iskola, közel 200 kisdiákja pályázott.

A jelentkezők kategóriánként két korosztályban mérhették össze tudásukat:

1. korosztály: 1-2. osztályos tanulók

2. korosztály: 3-4. osztályos tanulók.

A Dobozi Általános Iskola közel 30 tanulója készült a versenyre, melyből 13-an kaptak meghívót a jeles eseményre.

A mesemondó és meseillusztráló verseny két-, míg a meseíróverseny egyfordulós volt. A döntőbe jutott első 6 helyezett pedig értékes ajándékban részesült.

Amíg az eredmények megszülettek, a „kis alkotókat” kézműves játszóház és egy meglepetés bűvészelőadás is várta.

Díjazottjaink:

Meseillusztrálás kategória: Egyed Boglárka 2.a, VI. helyezett,

Mesemondás kategória: Bankó Zejnep Roxána 3.a, VI. helyezett,

Meseírás kategória: Köteles Bettina Boglárka 3.b, VI. helyezett,

A varázslatos napot köszönjük a szervezőknek, tanulóinknak, felkészítő pedagógusainknak és a szülőnek!

Pásztorné Králik Ildikó