Kincses Békés-vetélkedő

Békés Vármegye Önkormányzata a Békés vármegyei és határon túli értékek, illetve hungarikumok témakörében vetélkedőt szervezett általános iskolák felső tagozatos, továbbá középiskolás diákok 4 fős csapatai részére. A vetélkedő célja volt a fiatalok hungarikum mozgalomba való bevonása, elméleti és tárgyi tudásuk bővítése a magyarság közösségének értékeiről.  A járási elődöntőkre 2024. március 8-án került sor Békéscsabán, a Vasutas Művelődési Házban. A vetélkedők időtartama 2 óra volt, a feladatsorok többek közt a lexikális tudást, a kreativitást és a csapatmunkát mérték. Iskolánk csapata: Kölüs Zorka, Pribojszki Zsombor, Szatmári Martin és Kovács Mihály a negyedik helyezést érte el. A vetélkedő végén emléklappal és persze sok-sok tapasztalattal térhettünk vissza iskolánkba.

Balogh Lászlóné

felkészítő pedagógus