
A pályaorientáció célja, hogy a tanulók már korán megismerkedjenek a különböző szakmákkal, és felismerjék saját érdeklődési köreiket, képességeiket. A pályaorientációs programok és napok lehetőséget biztosítanak a diákoknak arra, hogy találkozzanak különböző szakmák képviselőivel, részt vegyenek interaktív workshopokon, és gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek. Ezek az események nemcsak a döntéshozatalt segítik, hanem motivációt is nyújtanak a tanulásban és az önfejlesztésben.
Hagyományainkhoz hűen a dobozi vállalkozókat kerestem meg, hogy fogadják tanítványainkat.
Új elemként felkértem a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei Igazgatóságának pályaorientációs munkatársait, hogy a felső tagozatosoknak tartsanak foglalkozásokat, ismertessék meg velük az ágazathoz tartozó kereskedelmi, ipari és agrárszakmákat.
Így a nap két szálon indult. Az alsósok elsétáltak az Ektor Bt. pékségébe, és az Antiklak Vendégházba, onnan a Magónia Bt. asztalos műhelyébe, pihenésképpen a ligeti katolikus templomba.
Eközben a felsősök az iskolában játékos formában ismerkedtek az ipar és agrárszakmákkal.
Hogy a mozgás ne maradjon ki a felsősöknek sem, kerékpárra pattantak és kitekertek az Alföldvíz Zrt. dobozi szennyvíztisztító telepére, ahol Nagy Ferenc az Alföldvíz Zrt. főtechnológusa rendhagyó környezetvédelmi óra keretében ismertette a szennyvíztisztítás folyamatát, felhívta a tanulók figyelmét az ivóvíz fontosságára, takarékosságra.
Köszönjük a lehetőséget az Ektor Bt. vezetőjének, Gábor Pálné, Áginak és a munkatársainak, Metz Józsefnek, a Magónia Bt. tulajdonosának, Jantyik Tibornak, Alföldvíz Zrt. főtechnológusának, Nagy Ferencnek, Butora Hajnalkának, Vári Biankának, Pintér Magdának Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs munkatársainak,
Szász Tündének, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés Vármegyei Igazgatósága képzési referensének.
Váradi Edit