Az Állatok Világnapja

“Az összes élőlény iránti szeretet az ember legnemesebb tulajdonsága.”

Charles Darwin gondolatához csatlakozva - a hagyományokhoz hűen - iskolánkban idén is megemlékeztünk az Állatok Világnapjáról. Egy legenda szerint Assisi Szent Ferenc, az állatok védőszentje értett az állatok nyelvén és prédikált is nekik. Többek között az erről szóló históriával ismerkedhettek meg a diákok e jeles napon.

Október 4. Szent Ferenc halálának napja, valamint tisztelgés az állatok védőszentje előtt. Az állatok világnapjának célja, hogy világszerte felhívja a figyelmet nemcsak az állatok, hanem az élőhelyeik és a természet védelmére is.

Ezen a napon a gyerekek állatos vagy állatmintás ruhában jöttek az iskolába és sokan elhozták, megmutatták kedvenc plüss állataikat is. Az alsó tagozatos tanulók osztályonként egy játékos kvíz segítségével megmutatták, „Ki tud többet az állatokról?”, majd párokban fel kellett ismerniük különböző állatokat a sziluettjeik alapján és bemutatni/ elmondani, mit tudnak róla. Továbbá furfangos feladatlapon az állatokkal kapcsolatos játékos fejtörőket oldhattak meg. Az izgalmas feladatok vidám perceket varázsoltak iskolánkba és sok-sok érdekességgel gazdagodott a diákok tudása az állatokkal kapcsolatban.

Az Állatok Világnapja kitűnő alkalom arra, hogy a gyerekek jobban megismerkedjenek az állatvilággal, az állatgondozás feladataival és szabályaival, ami közös felelősségünk világszerte.

Szervezők:

Kovácsné Mórocz Anikó