Közös cél, közös munka

Immár nem kérdés, ebben a tanévben is megrendezésre került a DÖK szervezésében az őszi papírgyűjtési akció. Iskolánk vezetése ugyanis fontosnak tartja az újrahasznosítást és a hulladékcsökkentést. A papírgyűjtésnek ráadásul pozitív hozadéka, hogy elmélyül a gyerekek környezettudatos gondolkodása, emellett a bevétel azt a pénzösszeget gyarapítja, amelyet később az iskolánk rájuk, a tanulókra fordít, illetve amelyből közösségi célokat valósít meg. És végül, de nem utolsósorban igazi közösségépítő buli is ez, amely mindig nagyon jó a hangulatban telik el.

Október első napján, a munkához ideális időben (ragyogó kék ég, napsütés, de nem nagy meleg) indultak el alsós és felsős tanulóink, hogy ismét minél több papírhulladékot gyűjtsenek össze a nap végére. A gyűjtési kedv már a legelején magas hőfokon égett, hiszen rögtön a 12 órás kezdéskor többen is várakoztak papírral megrakott kocsikkal, talicskákkal, kerékpárokkal a konténer mellett. És a lelkesedés a későbbiekben sem csökkent, így a nap végére 6700 kg papírhulladék gyűlt össze.

Ismét együtt dolgozott gyerek, szülő és pedagógus. Együttműködésünk során kötözünk, cipekedtünk, mértünk, pakoltunk, számoltunk, jegyzeteltünk, mindezzel segítve a hulladékgazdálkodás folyamatát.

Ezúton köszönöm a szülőknek a rengeteg segítséget, a papír összegyűjtését, konténerbe szállítását. Köszönöm azoknak a diákoknak a munkáját, akik a papírt a konténerekhez szállították, segítettek a mérésnél, pakolásnál.

Ismét jó volt látni a közösségen belüli összefogást. Jövő tavasszal innen  folytatjuk tovább!

Zombai Attila