Bendegúz Tudásbajnokság- A tudás, merészség és elszántság csodája

„Én hiszek a csodában. De a csodát nem csak a természet titokzatos erőiben látom, amelyekre rábízom magam, ha véges tudományom kimerül. Igazi csodának tekintem azt is, amit magam érek el az eszemmel, a tudásommal, az ügyességemmel.”

Joseph Ambrose Jerger

Az igazi csodát teremti meg 1998 óta a Bendegúz Tudásbajnokság tanulmányi versenyeivel.     Játékos, néha mókás, és nagyon izgalmas feladataival segíti elő a versenyzők ismereteinek bővítését. A megszerzett tudására büszke diákokból olyan értékes, inspiráló, támogató közösséget épít, ahová jó tartozni, ahol mindenkinek van esélye megmutatni, miben jó.

Az idei tanévben 22 tanulónk - Ajtai Letícia 6.a, Bankó Jáde 3.a,  Bodóczki Ketrin Hilda 6.a, Czékus Alexa 3.a, Czinanó László Ábrám 6.a, Debreczeni Seherezádé 3.a, Földi Lia Dorina 3.a, Hrabovszki Máté 3. a, Hrabovszki Mátyás 7. a, Jantyik Jázmin Anna 5.a, Kovács Mihály 6. a, Kölüs Zorka 7. a, Megyeri Anna Dóra 8. a, Megyeri Gréta Vica 3. a, Megyeri János 6. a, Mészáros Angelika 5. a, Oláh Attila 3. a, Palotás Tímea Titanilla 6.a, Pribojszki Zsombor 7. a, Szatmári Martin Ferenc 7. a, Takács Gergő 3.a, Tóth Izabella 3.a -  5 tantárgyból  nevezett be a megmérettetésre.

Több diákunk 2 tantárgyból is jelentkezett a versenyre. Felkészítő pedagógusaik: Diósi Diána, Futakiné Debreczeni Ilona, Illik Józsefné, Péliné Eszenyi Hajnalka, Szatmári Fanni és Zombai Attila.

Tanulóink a 6 fordulóból álló feladatlapokat szinte hibátlanul oldották meg. Így mindegyikük ezüst és arany minősítéssel végzett. Kiváló teljesítményük miatt mindannyian bejutottak a vármegyei döntőbe, amely az idén személyes jelenlét formájában, a Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskolában valósult meg.

Tanítványaink szép eredményeket értek el a vármegyei döntőben a következő tantárgyakból: Kölüs Zorka 1. helyezés: irodalom, szövegértés, 3. helyezés: történelem, Megyeri János 1. helyezés történelem, Pribojszki Zsombor 1. helyezés történelem és 4. helyezés magyar nyelv, Mészáros Angelika 2. helyezés irodalom, szövegértés, Szatmári Martin Ferenc 2. helyezés, matematika, Megyeri Anna Dóra 4. helyezés magyar nyelv, Jantyik Jázmin Anna 5. helyezés irodalom, szövegértés, Hrabovszki Mátyás 6. helyezés matematika, 7. helyezés magyar nyelv, Ajtai Letícia 7. helyezés magyar nyelv, Czinanó László Ábrám 10. helyezés angol nyelv.

Kölüs Zorka irodalom, szövegértés tantárgyból bejutott az országos döntőbe, Szegedre. A rangos 19. helyet szerezte meg.

Nagyon büszkék vagyunk szorgalmas, kitartó tanulóinkra!

Gratulálok eredményes munkátokhoz! Kívánom, hogy minél többször éljétek meg az „Igazi Csodát”!

Péliné Eszenyi Hajnalka