VERSENYBEN A LEGJOBB FARSANGI FÁNKOK

Az idén másodszorra rendezte meg a Dobozi Általános Iskola farsangi fánksütő versenyét, éppen ezért szinte már hagyományosnak mondható.

A megmérettetésre 6 csapat nevezett:

Nutellás eprecskék – 7.a;

Fánk jú – 6.a;

Gagyi négyes – 6.b;

Thug life – 6.b;

Fánk-Ászok – 5.a és

Csipet–csapat – 5.b.

A produktumok a következő szempontrendszer alapján ítéltettek meg:

Személyi és eszközhigiénia, munkavégzés és csoportmunka, tálalás, a fánk külleme, állaga, íze.

Az értékelést szakavatott zsűri végezte. Tagjai: Zsigmond Károly intézményvezető, Nagy Istvánné intézményvezető-helyettes, Kiss János szaktanár, s jómagam: Szabados Kristóf szaktanár. A diákokat a zsűriben Sztojka Dorina Mercédesz és Szilágyi Petra képviselték.

Az eredményhirdetésre ünnepélyes keretek között került sor az iskolai farsangi műsor előszójaként a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtárban.

A helyezések:

1. Fánk jú csapat (Tamara – Bence – Miki) - LEKVÁROS FÁNK
  2. Nutellás eprecskék (Csenge – Fanni – Dorina) - NUTELLÁS FÁNK
  3. Thug life formáció (Laura – Angelika – Barbara – Amanda – Lídia) - CSILLAG ALAKÚ FÁNK

Tekintettel arra, hogy a gasztronómiában a produktum, jelen esetben a FARSANGI FÁNK a lényeg, ezért az idén kiadtuk a legjobb fánk díjat is, melyet a Fánk jú csapat nyert.

Köszönet a Diákönkormányzatnak a verseny szponzorálásáért, a szülőknek a díszek és ízesítések biztosításáért, a tanulóknak a fegyelmezett munkavégzésért, s külön köszönet a kötélidegzetű technikai munkatársaknak, akik a gyakorlások és a verseny után rendbe hozták a politechnika a termet.

Szabados Kristóf