SZAKMAI NAPOKON

A Dobozi Általános Iskola tantestülete tapasztalatszerző tanulmányúton vett részt 2014 novemberének végén. Ennek keretében a balatonszentgyörgyi Dobó István Általános Iskola és Óvodába is ellátogattak, ahol lehetőségük nyílt több tanítási óra megtekintésére, majd azt követő értékelésre. Az úttal kapcsolatban Zsigmond Károly intézményvezető elmondta: „Iskolánkban magas a hátrányos helyzetű tanulók aránya. Ennek kezelése nagy feladatot ró az intézmény pedagógusaira. Munkánkat szeretnénk minél hatékonyabban és jobban végezni, ezért folyamatosan továbbképzéseken, valamint más iskolákban szakmai napokon veszünk részt, és munkánkba beépítjük az ott hallottakat és látottakat. A legutóbbi alkalommal a Nyugat-Dunántúlra, Balatonszentgyörgyre utaztunk, és a helyi általános iskolában látogattunk órákat, amit szakmai megbeszélés és tapasztalatcsere követett. Úgy gondolom, szakmai utunk hasznosnak bizonyult.”