Színházbarát osztály

A 4.a közösség alakulása érdekében, a pályázati lehetőségek minél jobb kihasználásával igyekszem változatos lehetőségeket felvonultatni. Számtalan iskolán kívüli programban veszünk részt. Az egyik kedvenc szabadidős elfoglaltágaink közé tartozik a színház, bábszínházi előadások látogatása. Békéscsabai Jókai Színház Kocsák Tibor-Bozsó József: „KUKAC KATA KALANDJAI” című musicaljének bemutatásához kapcsolódva játékkészítő versenyt hirdetettek. Nagy öröm készülni egy-egy előadásra, megnézni majd átbeszélni a közös élményeinket. A legutóbbi ilyen „készülődésünk” szép eredménnyel zárult. Dancs Dóra , 4. a osztályos tanítványom lett az egyik győztes.

A pillangókészítő verseny eredményhirdetésére és díjkiosztóra a Jókai Színház aulájába október 19-én 15 órakor került sor. A pályázaton résztvevőket Seregi Zoltán, a színház igazgatója köszöntötte, megemlítve, hogy a teátrum fontos célja a fiatalok színházlátogatásainak elősegítése, a gyermekek játékos bevezetése ebbe a varázslatos világba. Kiemelte a pályázók kreativitását a különböző pillangók elkészítésében. A díjkiosztót színesítette a mesemusical két szereplőjének jelmezes fellépése, akik átadták a díjakat valamint a gyerekekkel közös fotókat készíthettek róluk. Ezután pedig egy klasszikus uzsonnával, vajas kaláccsal és kakaóval vendégelték meg a résztvevőket.

Dóra nyereménye egy kétszemélyes belépőjegy a Fővárosi Nagycirkusz karácsonyi Szikramanók című előadására.

Gratulálok neki és minden diákot arra buzdítok, hogy merje megmérettetni magát, hisz csak így lesz esélye nyerni.

 

Lejegyezte: Tóthné Székely Ildikó

4.a. osztályfőnöke