Strófákba botlottunk

Most nem a téma, hanem a versek hevertek az utcán, ugyanis versek, verssorok lepték meg a járókelőket Dobozon április 11-én, a magyar költészet napján. A 4.a osztály Tóthné Székely Ildikó tanítónő segítségével felkereste településünk forgalmasabb szakaszait, és ott verset helyezett el, azaz posztolt.  

A Posztolj verset az utcára! megmozdulás egy világraszóló költészeti akció a magyar költészet napján, József Attila születésnapján, április 11-én. „Legyen egy nap a magyar versé, árasszuk el a hirdetőoszlopokat, valódi üzenőfalakat, járdákat, és minden legálisan posztolható felületet versekkel! Lepjük meg egymást és magunkat valami igazán értékessel: a kedvenc verseinkkel.” – szól a szervezők felhívása. A Dobozi Általános Iskola 4. a osztályának osztályfőnöke örömmel kapcsolódott be a mozgalomba diákjaival, szebbé téve  ezt a napot minden versszerető ember számára.

A dobozi diákok posztjai, versei az alábbi linken érhetők el:

https://posztoljverset.hu/lista?keresoszo=Doboz