Sportfesztivál olimpikonokkal

A Magyar Diáksport Szövetség Tehetséggondozás sport által elnevezésű kiemelt projektjében diáksport (ún. grassroots) fesztiválok módszertani fejlesztését valósítja meg. A fejlesztés keretein belül egy új szemléletű, életkorspecifikus versenyzési rendszert dolgoztak ki, amelyeket fesztivál lebonyolítási formában szerveznek.

Iskolánk meghívást kapott a DO60 elnevezésű fesztiválra, melyen örömmel vettünk részt 1. és 2. osztályos gyerekekkel. A fesztiválok célja a mozgás megszerettetése, különböző sporteszközök kipróbálása vidám, zenés keretek között. A rendezvény elérte a célját, igazi fesztivál hangulat alakult ki, a gyerekek jól érezték magukat, mozogtak, játszottak, hozzájárultunk az egészségük megőrzéséhez. A rendezvény színvonalát mutatja, hogy olyan eredményes sportolók nyitották meg és bonyolították le az eseményt, mint Dombi Rudolf (olimpiai és Európa-bajnok kajakozó) és Pulai Imre (olimpiai bajnok kenus). És természetesen egy fotó erejéig ki is használtuk a társaságukat, a gyerekek büszkén fotózkodtak velük.