SARKADI HAGYOMÁNYŐRZŐ MATEMATIKAVERSENY

2019.április 17-én – a tavaszi szünet első napján–rendezték meg a kistérségen belüli és azon túli általános iskolák felső évfolyamos tanulói számára kiírt matematika versenyt Sarkadon. Immár 17. alkalommal mérik össze tudásukat a térség tehetséges gyermekei matematikából, melynek a Sarkadi Általános Iskola Gyulai úti Telephelye adott otthont. Ezen a versenyen 5 tanuló képviselte iskolánkat:

5. évfolyam: Kovács Petra 5.a

6. évfolyam: Balog Boglárka 6.a és Czegle Bendegúz 6.a

7. évfolyam: Szatmári Petra 7.a

8. évfolyam: Szűcs Edina 8.a osztályos tanulók.

A feladatokra kiszabadott idő letelte után a gyermekek színes szabadidős tevékenységeken vettek részt. A pedagógusok addig segítségül a verseny szervezőivel együtt javították a dolgozatokat, melyet kódok alapján azonosítottak. Minden évfolyamon egyre nehezebb feladványok várják a tanulókat. Hosszú matematikai műveletsortól kezdve a legbonyolultabb szöveges feladatokon át a logikus, gondolkodtató, kompetenciaalapú feladatokig minden előfordul. A versenyre való rengeteg készülés meghozta eredményét, hiszen Balog Boglárka, 6.a osztályos tanuló I. helyezést ért el!!Nagyon büszke vagyok rá, gratulálok az teljesítményéhez! A többi tanuló is szép eredménnyel távozott, mindenki az erős középmezőnyben végzett. Gratulálok!

Felkészítő pedagógusok: Szatmári Istvánné, Vágnerné Lipták Zsuzsanna

További sikereket kívánok!

Vágnerné Lipták Zsuzsanna