Nyelvész verseny – megyei forduló

A Bendegúz – Gyermek- és Ifjúsági Akadémia idén is megrendezte anyanyelvünk ifjú nyelvőreinek egyik legnagyobb seregszemléjét, a nyelvÉSZ versenyt, melynek február 13-i, iskolai fordulójából a Dobozi Általános Iskolából nyolcan jutottak be a megyei fordulóba.  Ez az a szint, ahol már mindenki bizonyítani szeretne. 2015. március 27-én, Békéscsabán Balog Boglárka és Czegle Zsolt Bendegúz 2. a (felkészítőjük Váradi Edit), Brád Tamara Veronika és Földi Laura 3. b (felkészítőjük Kissné Lukucz Katalin), Erdős Angelika és Rézműves Boglárka 6.a (felkészítőjük Paukertné Szabó Mária), Pribojszki Péter 5.a és Molnár Petra 7.a (felkészítőjük Futakiné Debreczeni Ilona) ügyesen helyt állt ezen a játékos, vidám és izgalmas vetélkedőn, ami óvja anyanyelvi kincseinket. Ez a verseny rangot ad. Gratulálunk versenyzőinknek!