Mert versenyezni jó!

Iskolánk alsós tanulói közül többen is részt vesznek valamilyen angol nyelvi versenyben.

Most legutóbb, 2016.02.09, a Grimm Kiadó által meghirdetett, Tiéd a SzóTár! verseny regionális döntőjén,  Szegeden , a Tömörkény István Gimnázium-ban jártunk.

A verseny célja, hogy a tanulók  megismerkedjenek a nyelvi és életkori sajátosságaiknak is megfelelő, modern, kommunikatív szótárakkal,  ezek segítségével elsajátítsák a tudatos, célirányos szótárhasználatot, és ezáltal is rendszerező módon, kommunikatív irányba fejlesszék idegen nyelvi tudásukat.

Az első három sikeres selejtező után jutottak tovább iskolánk tanulói, a regionális döntőbe, ami a 2674 jelentkező csapat közül már igen szép teljesítmény. A verseny csapatverseny formájában került megrendezésre.

Iskolánkat két csapat képviselte:

Barcsay Rebeka, 4.a.

Czegle Zsolt Bendegúz, 3.a.

Furák Csenge, 4.a.

Vágner Csaba, 4.a

Illetve:

Brád Tamara, 4.b.

Dézsi Tímea, 4.a.

Földi Laura, 4.b.

Szabó Sándor, 4.a.

Gratulálok gyerekek és köszönöm a ráfordított időt és energiát.

Lejegyezte: Tóthné Székely Ildikó