Komplex Anyanyelvi Verseny

2019. május 17-én rendezte meg az Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola a Területi Komplex Anyanyelvi Versenyt, melyet néhány év szüneteltetés után tavaly újraélesztettek. Szövegértésből, nyelvtani feladatlap megoldásából és tollbamondásból áll.  Az elmúlt években is szívesen vettünk részt a megmérettetésen, hiszen igazán színvonalas a rendezvény, sokrétű tudást igényel a versenyfeladatok megoldása. Tizenegy környező iskola 53 tanulója mérte össze tudását a második, harmadik és negyedik évfolyamon. A versenykiírás szerint minden iskola az adott évfolyamból a legügyesebb két tanulóját nevezhette. A Dobozi Általános Iskola öt tanulóval képviseltette magát. Valóban kihívást jelentett a gyerekeknek a szinte egész délelőtt tartó koncentráció, de ennek ellenére úgymond taroltunk, hiszen nagyon kiemelkedő eredményeket értünk el! Ezek mögött az eredmények mögött nagyon sok és kitartó munka áll. Tulajdonképpen év elejétől gyakorolnak a gyerekek, gyakran még hétvégén is oldanak meg feladatlapokat, hogy minél többféle feladattípust ismerjenek meg, s ezáltal még több tudást szerezzenek édes anyanyelvünkből. Igazán büszkék vagyunk ezekre a gyerekekre! Jó hírét viszik iskolánknak. Külön szeretném megemlíteni, hogy itt még a felkészítő tanítókat is jutalmazzák. Az ajándékba kapott könyveket boldogan lapozgattuk a hazafelé tartó utazás közben.

Résztvevő diákjaink és eredményeik:

Második évfolyam:

II. helyezés: Szatmári Martin Ferenc 2.a

III. helyezés: Kölüs Zorka 2.a

Felkészítő pedagógus: Váradi Edit

Harmadik évfolyam:

II. helyezés. Megyeri Anna Dóra 3.a

Felkészítő pedagógus: Kádár Ádámné

Negyedik évfolyam:

IV. helyezés: Klapka Cintia 4.a

Gergely Gréta 4.a

Felkészítő pedagógus: Tóthné Székely Ildikó

 

Kádár Ádámné