A Fülemüle Kórus áprilisi hírei

2019. április 9-én, kedden 10 diákkal Filharmónia koncerten jártunk, a Csabagyöngye Kulturális Központban, Békéscsabán. A koncert témáját tekintve a népzene világába kalauzolt bennünket. Az előadó: a Zűrös Banda, Budapestről. Világzenét játszanak, ami azt jelenti, hogy a magyar népzenét és az általuk nagyon kedvelt balkáni népzenét a saját ízlésükre formálják.

Az előző koncerttel olyan kapcsolatban van ez a zenekar, hogy a Kalungu Ütőegyüttes tagjainak tanára volt a Zűrös Banda dobos tagja. Természetesen a velük készült közös kép sem maradhatott el. A képen guggol: Kertész Ákos(dob); Bábits Branka(ének); állnak: Boros Attila(basszusgitár); Bede Péter(szaxofon); Varga Kornél(gitár)

Hallgassák őket az interneten is: https://www.youtube.com/watch?v=zjmj2AECCAI

Ezúton köszönjük Illik Józsefné Margó néninek és Kiss Pál tanító bácsinak, hogy utazásunkat mindhárom koncertre lehetővé tették.

Kiss Rózsa, ének-zene tanár