A Dobozi Általános Iskola jelenti

2019. október 15-én Filharmónia koncerten jártunk 10 diákkal. A koncert címe: JAZZ? EZ GYEREKJÁTÉK! A koncert előadója: az OLÁH DEZSŐ TRIÓ (budapesti formáció)

A háromtagú együttes vezetője, Oláh Dezső mesélt nekünk a műfaj kialakulásáról. Elmagyarázta, hogy az improvizáció(=rögtönzés) tulajdonképpen egy a zene nyelvén folytatott beszélgetés. Elmondta, hogy ez a zenei kifejezésforma a jazz műfajának alapvető sajátossága. A színpadon mozgást végeztett a zenére, előre megbeszélt mozgáselemekkel, mellyel azt ábrázolta, hogy a zene, a jazz mennyire dinamikus, mozgalmas muzsika. Nagy élményt nyújtott nekünk ez az interaktív hangverseny! Természetesen nem maradhatott el a közös fénykép! Köszönjük!

A képen a trió tagjai balról jobbra: Oláh Dezső(zongora), Lakatos Pecek András(dob) és Oláh Péter(basszusgitár)

Kiss Rózsa