Angol - amerikai országismereti vetélkedő

Angol-amerikai országismereti vetélkedőn vettek részt a Dobozi Általános Iskola felsős tanulói.

Minden évben az Ady Endre - Bay Zoltán Gimnázium hetedikes, nyolcadikos tanulóknak országismereti versenyt szervez. A háromfős csapatoknak prezentációt kellett készíteni megadott témákból. Idén Balog Boglárka 6.a, Czegle Zsolt Bendegúz 6.a és Mező Nataniel 6.a alkotta csapat a Yellowstone Nemzeti Parkról készített ötletes, zenés ppt-t, Asztalos Anikó 7.a, Rákosi Angelika 7.b és Makula Milán 7.b pedig II. Erzsébet Királynő corgie kutyusairól készített látványos, zenés ppt-t.

A kistérségi vetélkedőn Sarkadról, Gyuláról, Kötegyánból és Dobozról érkezett 12 csapat versenyzett. Az előzetesen elkészített prezentáció bemutatása után játékos feladatokkal várták több helyszínen a gyerekeket. A verseny feladatai kizárólag az angol-amerikai ismert emberekkel, filmekkel, zenékkel, híres épületekkel, nevezetes földrajzi helyekkel és ünnepekkel, népszokásokkal kapcsolatos volt.

Bár nem értünk el dobogós helyezést (középmezőnyben végeztünk), nagyon sok hasznos információval lettünk gazdagabbak ezen az eseménydús délutánon.

Köszönjük Bálint Beáta tanárnéni, Kiss János tanár bácsi és Varga István segítségét a felkészüléshez!

Asztalos Anikó 7.a