„Parazsat a háromlábúnak, száguldjon, mint a gondolat!”

Iskolánkat 2017 őszén megkereste a Napsugár Bábszínház, hogy szeretnénk–e egy közös projektben részt venni. Természetesen szívesen csatlakoztunk, hiszen nagyon vonzó, igazán színes programokat kínáltak. Ennek a közös pályázatnak címe: Parazsat a háromlábúnak, száguldjon, mint a gondolat! A pályázat 2018. február 1-én indult huszonnégy tanulóval, mely 18 hónapon át tartott. Ez idő alatt a gyerekek 9 alkalommal jutottak el a Napsugár Bábszínházba, ahol tematikus foglalkozásokon vettek részt. Felülhettek táltosok hátára, seprűnyélen lovagolhattak banyaként, ördögökkel, tündérekkel játszhattak, legyőzhették a sárkányokat, találkozhattak griffmadárral, óriásokkal…. A foglalkozásokon a gyerekek megismerkedtek a mesékkel, és dramatikus módszerekkel feldolgozták azt. Kézműves része is volt az egyes alkalmaknak, amikor a meséhez kapcsolódóan készítettek maguknak jelmezt, kelléket, bábot. A foglalkozássorozat célja, azon túl, hogy a bábszínházat kicsit közelebbről megismerjék, a gyerekek kommunikációs és társas kapcsolatainak fejlesztése, élményszerzés volt! Véleményünk szerint a kitűzött célokat túlteljesítették a színház munkatársai. Mindig nagy szeretettel láttak bennünket, igazi vendégnek érezhettük magunkat, vártak minket! A tanulóink mindenképpen gazdagodtak élményekkel, érzésekkel, tapasztalatokkal. A projekt záró foglalkozására mi is készültünk egy kis meglepetéssel. A foglalkozások fotóiból montázst készítettünk és elvittük emlékül. A két intézmény közötti kapcsolat már régóta fennáll, hiszen bérletes előadásokra szoktunk járni hozzájuk. Bízom benne, hogy egyre többen lesznek kíváncsiak az ott megszülető előadásokra, hiszen velük mindig átélhetjük a meséken keresztül a csodát! Köszönjük! Továbbá köszönjük Doboz Nagyközség Önkormányzatnak az utazáshoz nyújtott segítségét.

Kísérő pedagógusok voltak: Illik Józsefné, Kádár Ádámné, Kiss Pál.