„Az egészség drága kincs!”

Ez volt az egyik mottója az alsós egészségügyi vetélkedőnek, melyet 2019. november 29-én rendeztünk meg iskolánkban.

Előzetes feladatként az osztályok Betadzsini gyógyító hatásáról színeztek képeket, megismerkedtek néhány foggal kapcsolatos szólással, közmondással.

Vegyes csapatokat alakítottunk, hogy egyenlő esélyekkel versenyezhessenek a tanulók. Minden alsós kisdiák bekerült valamelyik csapatba. A Fognyűvők, Fogmanók, Fogtündérek, Vitamin terminátor, Fogvédők, Biodoktor, Fogpiszkálók és a Makk Marci csapatok a negyedikes csapatkapitányok vezetésével 8 állomáson mérték össze tudásukat. Jó volt látni, hogy néhány kapitány még kitűzőt is készített a csapattagoknak.

A délutánt a Napsugár együttes Móka torna bemelegítésével kezdtük, majd a következő akadályokat kellett leküzdeni a tanulóknak:

1. A Játékos akadályversenyen Timi néni felügyelete mellett váltófutással, téli ruhába kellett felöltöztetni az egyik csapattagot, s a gyorsaság döntötte el, ki kapja a legtöbb pontot.
  2. Egészségügyi totóval és keresztrejtvénnyel várta a tanulókat Zsuzsa néni.
  3. Betadzsini képét kellett puzzle-ból kirakni és összekevert betűkből kellett szavakat alkotni Hajni néninél.
  4. Minden tanulóval egészséges italokat kóstoltatott Marianna néni, s csukott szemmel kellett azt felismerni a gyerekeknek.
  5. Pali bácsi szólásokkal várta a csapatokat, melyeket össze kellett párosítani a magyarázatukkal.
  6. Anikó néni a helyes terítési ismereteket kérte számon a tanulóktól.
  7. A tisztálkodás alapvető szükséglete mindenkinek, a nebulók ezzel kapcsolatos tájékozottságát mérte fel Judit néni.
  8. Az utolsó állomáson Anita néni szókereső feladványa zárta a vetélkedőt.

Amíg a zsűri értékelte a menetleveleket, diafilmet vetítettünk  Makk Marci kalandjairól. Végül megszületett a várva várt eredmény: I. helyen a Fogmanó, a második helyen a Biodoktor, a harmadik helyen pedig a Fogvédők csapata végzett. Azonban nem csak a nyertes csapatok részesültek ajándékban, hanem valamennyi résztvevő kapott jutalmat.

Egy vidám, felejthetetlen nappal lettünk gazdagabbak. Köszönöm mindenki segítségét.

Egészségünkre!

Illik Józsefné